Apartament Scotta Edwarda Parażyńskiego

Minął kolejny tydzień a więc zgodnie z obietnicą mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejny i siódmy z naszych ośmiu apartamentów. Tym razem apartament dedykowany amerykańskiemu astronaucie polskiego pochodzenia.

Apartament może pomieścić nawet cztery osoby. Składa się z salonu z rozkładaną kanapą i części sypialnianej z dużym wygodnym łożem małżeńskim. Wyposażony jest w duży telewizor LCD, bezpłatne łącze internetowe, telefon, zestaw do zaparzania kawy i herbaty oraz mini barek i przytulny kominek na zimowe wieczory. Na życzenie gości do pokoju dostarczamy żalazko z deską do prasowania.

CIEKAWOSTKI

Scott Edward Parażyński odbył cztery loty w kosmos.
W kosmosie spędził w sumie 57 dni 15 godzin i 34 minuty. Pięciokrotnie wychodził ze statku w przestrzeń kosmiczną i jest pod tym względem jednym z najbardziej doświadczonych astronautów.

Parażyński jest z wykształcenia lekarzem, specjalistą medycyny kosmicznej. W tej roli towarzyszył w 1998 siedemdziesięciosiedmioletniemu wówczas Johnowi Glennowi w jego drugim locie w kosmos. Dla Parażyńskiego była to szczególna wyprawa, jako dziecko bowiem miał w swoim pokoju powieszone na ścianie plakaty z wizerunkiem Glenna – pioniera załogowych lotów orbitalnych.

Jedną z pasji Parażyńskiego jest wspinaczka. Zdobył 48 szczytów o wysokości powyżej 4300 m n.p.m. w stanie Kolorado, a także najwyższy wierzchołek obu Ameryk – Aconcaguę (6962 m n.p.m.). W maju 2008 jako drugi astronauta w historii zdobył najwyższy szczyt świata – Mount Everest. Wyczyn ten powtórzył rok później.

Otrzymał wiele odznaczeń m. in. Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej– odznaczenie nadane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

UWAGA PROMOCJA

Zarezerwuj pokój przynajmniej 3 dni wcześniej przez nasz formularz rezerwacyjny
a otrzymasz lot na symulatorze F-16 gratis!
Doba hotelowa już od 280 PLN
Doba hotelowa ze śniadaniem + 35 zl/os PLN

Pozostałe aktualności