Bisek Aerospace
SZKOŁA PERSONELU LOTNICZEGO

We Wrocławiu powstał Ośrodek Szkolenia Personelu Lotniczego Bisek Aerospace, który będzie przygotowywał przyszłych kontrolerów ruchu lotniczego.

Studenci będą szkolili się między innymi w zakresie zarządzania ruchem na lotniskach. W specjalnie zaprojektowanych symulatorach (szkoła posiada obecnie 3 certyfikowane przez ULC urządzeniaodwzorowane jest funkcjonowanie i wygląd każdego  europejskiego lotniska komunikacyjnego.

Jest to trzeciobok Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz PAŻP ośrodek kształcący ATCO, a także pierwsza tego typu placówka prywatna w Polsce.

18.01.2023r. otrzymaliśmy z ULC certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia szkoleń.

Przewidujemy między innymi:​

  • Szkolenia Wstępnego oraz szkolenia do uprawnień.​
  • Kurs szkoleniowy w zakresie uprawnienia kontroli lotniska instrumentalnej wraz z uprawnieniem uzupełniającym kontroli lotniska ADI(TWR) (RATING)​
  • Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą się również szkolić tylko wg kursu szkoleniowego w zakresie uprawnienia (…) jeśli chcą zdobyć np. dodatkowe uprawnienie tj. ADI/TWR, RAD, GMS.​

Ośrodek Bisek Aerospace w 2019 roku wyszkolił 12 osobową grupę służby AFIS, którzy obecnie odbywają praktyki i/lub pracują dla portów lotniczych w późniejszych latach ze względu na pandemię COVID19 szkolenia się nie odbyły. Ubiegamy się o wznowienie certyfikatu pozwalającego na szkolenie służby AFIS, procedura zakończy się za 2 miesiące.

Ośrodek dysponuje bogatym zapleczem dydaktycznym oraz specjalnie zaprojektowanym symulatorem, który umożliwia odwzorowanie każdego lotniska. Niewątpliwym atutem jest bliskość bazy hotelowej – Hotel Kosmonauty.

szkoła lotnicza – Bisek Aerospace symulator lotniska

Zespół anten zainstalowanych na pasmo 2 x 144 MHz i 2 x 430 MHz umieszczonych na wspólnym maszcie. Anteny za pomocą rotora RAS i dedykowanego sterownika obracają się w płaszczyznach poziomej i pionowej, podążając za stacją ISS lub wybranym satelitą.

Bisek Aerospace - antena