Certyfikat szkoły lotniczej Bisek Aerospace

Certyfikaty dla Szkoły lotniczej Bisek Aerospace

Pan Adam Bisek jest założycielem Ośrodka Szkolenia Personelu Lotniczego Bisek Aerospace, który będzie przygotowywał przyszłych kontrolerów ruchu lotniczego.

Studenci będą szkolili się między innymi w zakresie zarządzania ruchem na lotniskach. W specjalnie zaprojektowanych symulatorach (szkoła posiada obecnie 3 certyfikowane przez ULC urządzenia) odwzorowane jest funkcjonowanie i wygląd każdego polskiego oraz europejskiego lotniska.

Jest to trzeci, obok Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz PAŻP ośrodek kształcący ATCO, a także pierwsza tego typu placówka prywatna w Polsce.

18.01.2023 otrzymaliśmy z ULC certyfikaty uprawniające do przeprowadzenia szkoleń.

Planowany początek naboru- 10.02.2023 roku.

Przewidujemy między innymi:

Szkolenia Wstępnego, który składa się na dwa kursy:

  • Kurs Szkolenia Podstawowego (BASIC)
  • Kurs szkoleniowy w zakresie uprawnienia kontroli lotniska instrumentalnej wraz z uprawnieniem uzupełniającym kontroli lotniska ADI(TWR) (RATING)

Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą się również szkolić tylko wg kursu szkoleniowego w zakresie uprawnienia (…) jeśli chcą zdobyć np. Dodatkowe uprawnienie tj. ADI/TWR, RAD, GMS.

  • Kurs Szkoleniowy dla Osób Oceniających (ASSESS)
  • Odświeżający Kurs Szkoleniowy dla Osób Oceniających (ASSESS REF)
  • Kurs Szkoleniowy z zakresu Praktycznych Technik Nauczania OJTI lub STDI (OJTI/STDI)
  • Odświeżający Kurs Szkoleniowy z zakresu Praktycznych Technik Nauczania OJTI lub STDI (OJTI REF)

Ośrodek dysponuje bogatym zapleczem dydaktycznym.

Niewątpliwym atutem jest bliskość bazy hotelowej – Hotel Kosmonauty w kształcie stacji orbitalnej Mir jest to nowoczesny obiekt zlokalizowany blisko lotniska we Wrocławiu, który posiada własny Ośrodek Odnowy Biologicznej i Spa.

Pozostałe aktualności